Aci ailesi için adalet bayramı! Eylem Tok ve oğlu ABD’de yakalandı…

Çiğdem Yılmaz / İSTANBUL – İstanbul’da 1 Mart’ta yol kenarına çekilen arızalı ATV aracı tamir edilmeye çalışılırken bir araç yol kenarındaki kişilere çarpmış, kazada Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti. Kazaya neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C.’nin, olay yerine gelen annesi Eylem Tok’un aracıyla buradan uzaklaştığı ve daha sonra Mısır’a gittikleri ortaya çıkmıştı. Buradan ABD’ye geçtikleri öğrenilen T.C. ve Eylem Tok hakkında kırmızı bülten de çıkarılmıştı.

Bakan açıkladı

Tok ve T.C.’nin yakalandığını dün Adalet Bakanı Yılmaz Tunç duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Tunç, “ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün aldığımız bilgiye göre, Eylem Tok ve T.C. ABD’de iade talebimiz kapsamında yakalanmışlardır. Süreci bakanlık olarak yakından takip ediyoruz” dedi.

‘Aylardır bu anı bekliyordum’

Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci, haberi aldıktan sonra Milliyet’e şunları söyledi: “İnanın haberi öğrendikten sonra hepimiz çok sevindik, şu an evdeki herkes sevinçten ağlıyor. Aylardır bu anı bekliyordum ve adalete olan inancım tamdı. Nereye kadar kaçabilecekti? Sonunda yakalandı. Bakalım adalet önünde nasıl hesap verecek, ne diyecek?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir