Bahar’ın ‘Nevra’sı 62’lik oyuncu Hatice Aslan’ın gerçek hayattaki oğlu şaşırttı: ‘Ablası gibi’


Ferhunde Hanımlar ve En Son Babalar Duyar dizilerindeki ve Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Üç Maymun filminde canlandırdığı roller ile tanınan 62 yaşındaki Hatice Aslan, son olarak Bahar dizisinde Nevra Yavuzoğlu, olarak karşımıza çıkıyor. Usta oyuncunun gerçek hayatı sosyal medya merak edildi. Gerçek hayattaki oğlu Ekin Ergök, bakın kim çıktı!

Hatice Aslan’ın 40 yaşındaki oğlu Ekin Ergök’ü görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Annesini kopyası olan Ekin’e sosyal medyadan yorum yağdı.

Bahar’ın ‘Nevra’ karakteri altmışlı yaşlarının ortasında, otoriter, imajına çok dikkat eden, standartları yüksek, güçlü ve kibirli bir kadındır.

Hayatta değer verdiği tek kişi oğlu Timur’dur. 20 sene boyunca Bahar’ın onlar için her şeyi yapması sayesinde rahatça yaşayan Nevra’nın düzeni, Bahar’ın değişimiyle sarsılır.

Hatice Aslan’ın gerçek hayattaki oğlunu görenler adeta şoke oldu.

Hatice Aslan’ın 40 yaşındaki oğlu Ekin Ergök, marka tasarımı, illüstrasyon konusunda uzmanlaşan grafik tasarımcı ve kreatif direktör kimliğiyle yaklaşık 7 senedir New York’te yaşıyor.

Mimar Sinan Üniversitesi’nde aldığı grafik tasarım eğitiminin ardından, New York şehrinde pek çok ünlü restoran, eğlence mekanı, özel kulüp ve prestijli moda markalarıyla işbirlikleri gerçekleştiren Ergök, Amerika’nın pek çok büyük şirketinde grafik tasarımı yaptıktan sonra 2018 yılında kendi tasarım stüdyosunu kurdu.

HATİCE ASLAN KİMDİR

1962’de Sivas’ta doğdu. Babası Devlet Demiryolları memuru Halife Aslan, annesi ev hanım Rahime Aslan’dır. Dokuz çocuklu bir ailesinin altıncı çocuğudur. Hatice Aslan, ortaöğrenimini Sivas Lisesi’nde tamamladıktan sonra Ankara Devlet Konservatuarı’nda Tiyatro bölümünde yükseköğrenim gördü.

Mezun olduğu yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. İlk rolü, 1983-1984 sezonunda Nezihe Araz’ın yazdığı, Kenan Işık’ın yönettiği “Bozkır Güzellemesi” oyununda canlandırdığı Gülizar karakteri idi. 1986-1992 yılları arasında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı.

1992 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na döndü. Aynı dönemde dizi oyunculuğuna başladı ve Türkiye’de yayımlanan ilk günlük televizyon dizisi olan Ferhunde Hanımlar adlı dizide rol aldı. Bu dizide 1993-1999 arasında Necla karakterini canlandırdı ve bu rolüyle meşhur oldu.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun 1995’te sahnelemeye başladığı “Azizname 95” adlı oyunda oynadı. Oyun yazarı Yücel Erten’in rejisiyle sahnelenen oyun, beş yıl boyunca yurt içi ve yurt dışı pek çok turnede kapalı gişe oynadı.

2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na atanan oyuncu, “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunuyla 6. Afife Jale Ödülleri’nde Yılın En İyi Yardımcı Kadın Oyuncusu ödülüne aday gösterildi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Sevgi Sanlı’nın yazdığı “Kaygusuz Abdal” ve Melih Cevdet Anday’ın “Ölümsüzler” oyunlarının ardından Devlet Tiyatroları’ndan emekli oldu.

2008-2009 tiyatro sezonunda DOT Tiyatro’nun sahnelediği 16 kısa oyundan oluşan “Vur/Yağmala/Yeniden” epik oyun serisinde Mahşer bölümünde yer aldı. İngiliz yazar Simon Stephens’in Tiyatro Dot’ta sahnelenen “Pornografi” adlı oyununda oynadı.

2015-2016 sezonunda Craft Tiyatrosu’nda Dario Fo’nun kadın öykülerinden oluşan “Hepimizin Öyküsü Aynı” oyununda Bir Ana’yı oynadı ve bu oyundaki performansı ile 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde “Seçici Kurul Özel Ödülüne” değer görüldü.

Tiyatroculuğun yanı sıra Türk televizyon dizilerinde oyunculuk yaptı. En Son Babalar Duyar, Kınalı Kar, Düğün Şarkıcısı ve Lale Devri rol aldığı dizilerden bazılarıdır.

2008’de, Nuri Bilge Ceylan’ın dördüncü uzun metrajlı filmi olan Üç Maymun’da baş kadın karakter Hacer’i canlandırdı. Bu filmdeki rolüyle 7. River Run Uluslararası Film Festivali’nde, 2. Yeşilçam Ödülleri’nde ve 41. SİYAD Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı.

Mustafa Nuri Sezer’in çektiği 2011 yapımı Vücut filmiyle de 18. Altın Koza Film Festivali’nde yine En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir