Defne Samyeli’nin ‘Filistin’ açıklaması: Yüzeysel, günü kurtarmaya yönelik…

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına bu hafta iki kez saldırı düzenledi. Düzenlenen bu saldırılarda yüzlerce Filistinli hayatını kaybetti. İsrail’in saldırıları, öncekilerde olduğu gibi dünyada tepkiyle karşılanırken, birçok insan yaşananlara sessiz kalmayarak kınama içerikli paylaşımda bulundu.

Tarkan, Mustafa Sandal, Şahan Gökbakar, Berrak Tüzünataç, Çağla Şıkel, Gülşen ve Hayko Cepkin gibi birçok isim, tepkilerini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

DEFNE SAMYELİ: YÜZEYSEL, GÜNÜ KURTARMAYA YÖNELİK…

Bir davette görüntülenen Defne Samyeli’ye, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Refah kentinde yaptığı saldırılar soruldu. Samyeli, “Refah’ta bir katliam yaşandı. Bir anne olarak ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bu sorunun da, buna verilen bütün cevapların da tribünlere oynamak olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu konu on yıllardır devam eden, altında çok farklı dinamiklerin olduğu bir konu. Taraflar konusunda haklı, haksız demek ya da burada bir davette siz mikrofonu uzattınız da iki satır ‘çocuklar ölmesin, gözyaşları artık dinsin, savaş olmasın barış olsun’ demenin son derece yüzeysel, günü kurtarmaya yönelik açıklamalar olduğunu düşünüyorum. Elbette ki dünyada insanların katledilmesi kimsenin oturup böyle huzur içinde izleyebileceği bir şey değil ama bu dünyada sistem böyle olduğu müddetçe bizim askerlerimiz, ordularımız, silahlarımız olduğu müddetçe barışın olacağını düşünmek de son derece safça bir yaklaşım. Öyle değil mi? Sabaha kadar konuşabiliriz bunu. Onlar da olmasın, bu da olmasın… Hep beraber tribünlere oynarız ve içimizi rahatlatmış olur muyuz? Ben böyle düşünmüyorum.”

Defne Samyeli’nin bu açıklamaları sosyal medya platformu X’te gündem oldu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir