Nusret, New York’ta bir restoranı daha kapatıyor

Ünlü restoran işletmecisi, Manhattan’daki 9’uncu Cadde yakınındaki 412 W. 15th Sokak’taki Nusr-Et Steakhouse’u kapattı. Kaynaklar, “Bazı pazarları denedi. Bazıları çalıştı, bazıları ise çalışmadı” yorumunda bulundu. Böylece Nusret’in New York’taki restoran sayısı 1 oldu. O restoran da 6’ncı cadde yakınındaki Nusr-Et Steakhouse.

GEÇEN YIL DA BİR RESTORANI KAPATMIŞTI

Geçtiğimiz yıl Türk kasap, 99 dolarlık milkshake’leri ve kadınlara ücretsiz sebzeli burgerleri nedeniyle büyük tepki gören Manhattan’daki restoranlarından biri olan “New York’un en kötü restoranı” olarak nam salmış olan Nusret Gökçe’ye ait ‘Salt Bae Burger’ kapanmıştı.

DAVALARLA ANILIYOR

Gökçe ve restoran grubu New York’ta açıldığından bu yana çok sayıda iş davasına konu oldu. 2019 yılında eski bir sunucu, Gökçe’nin işçi bahşişlerini aldığı iddiasıyla toplu dava açtı . Dava 300.000 dolarlık uzlaşmayla sonuçlandı . İki yıl sonra çalışanlar, Gökçe’nin New York ve Miami’deki restoranlarına yönelik fazla mesai ücreti davası açtı. Geçen yıl “New York’un en kötü restoranı” olarak nam salmış olan Nusret Gökçe’ye ait ‘Salt Bae Burger’ kapanmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir