SON DAKİKA | Ali Koç’tan derbideki kavgayla ilgili flaş açıklama! Yönetim listesi belli oldu, Acun Ilıcalı kararı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, mayıs ayının sonunda yapılacak olan kongre ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yönetim listesini açıklayan Ali Koç, Aziz Yıldırım’a sert sözlerle yüklendi. 

Ali Koç ayrıca olaylı derbiye değinirken Dursun Özbek’in kendisi hakkında söylediği sözlere de yanıt verdi. 

Ali Koç’tan dikkat çeken açıklamalar

17:55 23 Mayıs 2024

‘KONYA-G.SARAY MAÇI İÇİN ENDİŞEMİZ VAR’

‘Konyaspor Başkanı’nı tanırım, çok da severim. Konyaspor camiasını çok bilmem, ama hepimizin korktuğu bir konu var. Bu maça kesinlikle gözlemci yollanmasını istiyoruz. Konyaspor’dan dolayı değil, rakibinden dolayı bunu istiyoruz. Hem TFF’ye hem de UEFA’ya yazımızı yolladık. Endişemiz var.’

17:52 23 Mayıs 2024

TFF BAŞKANLIK SEÇİMİ

“TFF seçimi inşallah çok adaylı bir seçim olur. Mevcut başkan inşallah seçime girmez, girerse de kaybeder. Kazanma ihtimalini görmüyorum.

Biz dönüşüm, değişim için fitili ateşledik. VAR hakemleri getirildi, TFF seçime gitme kararı aldı.”

17:39 23 Mayıs 2024

‘ŞAMPİYON YAPMAYACAK GÜÇ ARIYORSA AYNAYA BAKSIN’

“Aziz Yıldırım’ın ne demek istediğinin çok farkındayım. 2 hafta boyunca o bana saldıracak, ben cevap vereceğim. Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayacak güçlerin kim olduğunu merak ediyorsa aynaya baksın. Çünkü o da bunlardan bir tanesi.”

17:34 23 Mayıs 2024

DERBİDE YAŞANANLAR

Ali Koç derbide yaşananlar hakkında ise şu açıklamalarda bulundu:

O gün Fenerbahçe açısından bir derbi maçıydı, ama bir derbiden çok daha fazlasıydı. 19.05’te şampiyonluk tadı alacaklardı. İç sahada bütün maçları kazanmış olacaklardır. Beni hedef alan kareografiler vardı. Fenerbahçe’nin ağır mağlubiyeti üzerine seçim planları kuranlar vardı. Haksızlığın en büyüğü vardı, Djiku’nun atılmasında… 10 kişiyle 82 dakika oynayıp 1-0 kazanıp pek çok insanın planı bozuldu. Biz çok mutlu oldum. Ben de spontane bir şekilde arabaya bindim stada gittim. Gittik, soyunma odasına gittik. Futbolcuların sahaya bir kez daha çıkma arzusu vardı. Seyircimiz de tribündeydi. Çıkalım bir hatıra fotoğrafı çekelim dedik. Bunu daha önce de yapmıştık. O stadyumdaki ilk derbi maçıydı. Bunun ne ayıbı var, ne cezası olabilir. Takım çok istediği için sahaya çıktık. Ancak olaylara sebep olan konu bayrak mevzusu. Bir kulübün bayrağı namusudur. Orada bizim bayrağımız gasp edilmeye çalışıldığı için gereken tepki verildi. Keşke olmasaydı. Saygı çift taraflıdır. Bırakın bu işleri… Bir kişi gittik, iki de koruma… Abartma, yalan söyleme, insanları zan altında bırakma bunların DNA’sına işlemiş. Fotoğrafımızı çekip gidecektik. Kavgaya çağırıyor, daha basit bir TV tartışmasına bile gelemiyor.

17:26 23 Mayıs 2024

DURSUN ÖZBEK’E YANIT

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalara yönelik şu şekilde konuştu:

Erden Bey’e teşekkür edeceğimi sanmazdım ama kendi başkanını yalanladığı için teşekkür ederim. Yakından uzaktan böyle bir konuşma geçmedi. Sayın başkanın bu ilk yalanı değil.

40-50 kişiyle stada geldi dedi, daha sonra 70-80 kişi dedi, kameralara bakarsa sadece korumamla geldiğimi görebilir. İmza kampanyasında en şahin davranan kendisiydi, hemen pozisyonunu değiştirdi. Ben Özbek’in söylediklerinden çok duruma odaklanmak istiyorum. Patolojik bir durum mu var, bazı şeyleri hatırlayamıyor mu? Milyonları temsil eden insanın bu kadar rahat yalan söylememesi lazım. Aramızda öyle bir konu geçmedi.

17:24 23 Mayıs 2024

AZİZ YILDIRIM’A TEPKİ

“Aziz Yıldırım’ın aday olma nedenini, Ali Koç’tan intikam alma isteği olarak görüyorum.”

17:21 23 Mayıs 2024

İSMAİL KARTAL VE MOURİNHO SORUSUNA YANIT

“Aziz Yıldırım, Mourinho ile ilgili bir çağrı yaptı. Bu çağrıya cevabınız nedir? İsmail Kartal’ın durumu nedir?” sorusuna Ali Koç şu şekilde yanıt verdi:

Son haftaya şampiyonluk şansıyla giriyoruz. Bu konuların yeri değil. Jose Mourinho konusunu, derbi öncesi gündeme getirmek talihsizlikti. Olumsuz etki yarattı. Hoca ve futbolcu yatırımdır. Aşağı yukarı 2 senesi, 45 Milyon euro olacak bir yatırımı beraber yapalım diyor. Bir masa etrafında medenice oturabilirsek onlara da bakarız sonra.

17:18 23 Mayıs 2024

YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Ali Koç’un yönetimine yeni katılanlar: Acun Ilıcalı, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık ve Eren Dişli, Ergun Özen, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Nedim Keçeli, Rıfat Perahya

17:13 23 Mayıs 2024

‘SELAHATTİN BAKİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

“6 sene boyunca en yakın çalıştığım yöneticilerden biri de Selahattin Baki olmuştur. En çok saldırılan da kendisi olmuştur. Son olarak da yanlışlıkla ben saldırmışım. Çok büyük haksız ithamlara uğramıştır. 6 senede 2-3 maç dışında hiçbir zaman kafilemizi yalnız bırakmamıştır. En önemli kimsenin aklında yokken Kim Min-Jae’yi tek başına getirmesidir. Fred transferinde de ciddi katkısı vardır. Selahattin Bey’e de çok teşekkür etmek istiyorum.”

17:07 23 Mayıs 2024

‘AZİZ YILDIRIM’IN ÖZ GÜVENİ TAVAN YAPMIŞ’

“Önceki başkanımız, 6 sene boyunca kurullara gelmeyip, dışarıdan bize ağır salvolar yaparken, genel kuruldan 1 gün önce garip, ilginç, karakterine uygun basın toplantıları yaparken hep rica ettik, gelin TV’ye çıkalım, kendimizi anlatalım. Camia bizi tanısın, anlasın dedik. Ona pek rağbet etmemişti. Şu an hiç tereddüt etmeyecektir. Tekrar aday oldu. Öz güveni tavan yapmış, yelkenleri dolmuş hızla ilerliyor. Aday olduğu için kongre üyelerine saygı duyduğu için, iki aday olarak TV’ye çıkıp sizleri çok daha iyi aydınlatacağımızdan zerre şüphem yok. Bu sefer de kabul etmezse belki de Dursun Özbek ile televizyona çıkar.”

17:01 23 Mayıs 2024

‘ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VERMEME GEREK KALMAYACAK’

“Hiçbir zaman şampiyonluk sözü vermedim ancak son iki sezonda yaşadıklarımızdan hareketle, takımımıza yapacağımız takviyelerle çok daha iyi bir Fenerbahçe yaratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Öyle bir takım kuracağız ki; benim size şampiyonluk sözü vermeme gerek kalmayacak.”

16:58 23 Mayıs 2024

‘ŞAMPİYON OLACAĞIZ’

“Seçildiğimiz takdirde, birkaç düşüncemi paylaşmak istiyorum. En büyük hedef Fenerbahçe’nin şampiyonluğudur, başaracağız. Göreceksiniz.”

16:53 23 Mayıs 2024

‘TESLİMİYET İFADESİ DEĞİLDİR’

“Ali Koç varken, Fenerbahçe şampiyon yapmazlar’ söylemim üzerinden seçim stratejisi hazırlayanlara lafım var. Adaylık kararı almamın arkasındaki nedenlerden biri bu. İki TV’de bundan bahsettim. ‘Başkan olduğum sürece Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar’ dedim. Bu teslimiyet ifadesi değildir. O psikolojide olsaydık, Fenerbahçe şampiyonluğu kovalamaz, havluyu atardı. 22. dakikada haksız 10 kişi bırakıldığımız derbide böyle mücadele edemezdik. Bu sözler, bir isyanın dışavurumudur. Fenerbahçe’nin duruşu nedeniyle karşı karşıya kaldığı durumu izah eden bir tespitti. Futbolu istediği gibi dizayn etmeye çalışanlara mesajdı. Burada söz konusu olan şahsımın kimliği ile ilgili bir durum değildir. Fenerbahçe son 20 yılda sistematik olarak büyük haksızlıklara ve saldırılara maruz kalmıştır, bu da devam etmektedir. Bazı çıkışlarımızın, Türk futbolunun vehametiyle ilgili farkındalık yaratması, bazı taşların oynaması açısından etkili oldu.

Dünyada Fenerbahçe’nin yaşadığını yaşayan bir kulüp yoktur. Dimdik ayaktayız ve dünyanın en büyük spor kulübüyüz.”

16:51 23 Mayıs 2024

ADAY OLMA NEDENİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeniden aday olma nedenini şu sözlerle açıkladı:

Aday olmamın ana nedenlerinden biri başlattığımız dönüşümü tamamlamak ve Fenerbahçe’yi hedeflediğimiz noktaya getirebilmektir. 2018 senesinde kulübü kendi malı gibi gören yönetimden kurtulmak için yola çıkmıştık. Buna geri dönmemek için karşınızda adayım. Bu yönetim anlayışının geri dönmemesi için aday olarak karşınızdayım. O günlere dönemeyiz

16:45 23 Mayıs 2024

‘ŞAMPİYONLUĞA UZANMA ŞANSIMIZ VARDI’

Futbolda arzuladığımız, hak ettiğimiz başarıları yakalayamadık. Tüm anlattıklarımı bu perdelemektedir. İlk dönemimizde muhtelif sebeplerden hatalarımız, yanlış tercihlerimiz oldu. Bunlara rağmen sistem tarafından giyotinden geçirilmeseydik, şampiyonluğa uzanma şansımız vardı. Hep engellendik

Bu sezon Türk futbol tarihinde görülmemiş puan seviyesine ulaşmış, derbilerde üstünlük sağlamış, deplasmanda namağlup, tüm adaletsizliklere rağmen şampiyonluk şansını son maça taşımış bir kadro kurduk. Tarihi bir sezon olmuştur. İnşallah sonu şampiyonlukla biter.

16:44 23 Mayıs 2024

‘FENERBAHÇE’NİN CAS’TA TEK BİR DAVASI YOK’

“Biz bu sene 1.5 milyar TL faiz ödedik. Bankalar Birliği anlaşmasından dolayı tüm yarattığımız gelir %50 azalmasına rağmen gemiyi yürüttük. ‘6 yıl boşa geçti’ söylentilerine ithafen bunları size söylemek istedim. CAS’ta en çok davası olan Suudi Arabistan’dı ama artık değil. CAS’ta en çok davası olan ülke Türkiye. Fenerbahçe’nin çok şükür CAS’ta tek bir davası yok.”

16:37 23 Mayıs 2024

500 BİN FORMA SATIŞI

“Fenerium, Şampiyonlar Ligi seviyesinde. Fenerium uçuyor. Bu çok büyük bir başarı. 2018’de 25 milyon dolar ciro, 5 milyon dolar kardı. Bugün 52 milyon dolar ciro, 25 milyon dolar kar elde etmiştir. Satış adetlerinde rekor kırıyoruz. Tarihimizde ilk defa 500 bin üzerinde forma satışı yaptık. Bu ivmeyle, rekorları kıra kıra ilerleyeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Finansal olarak batma noktasından aldığımız kulübü sürdürülebilir hale getirmek için canla başla çalıştık”

16:35 23 Mayıs 2024

‘AVRUPA’NIN DİKKATİNİ ÇEKTİK’

Üzülerek anlatıyorum, anlatmak zorundayım. Bunu gelecek günlerde çok daha iyi anlayacaksınız. Kulübümüze çeşitli gelir kaynaklarını sağlarken, transferi harcamadan çıkarıp yatırım kültürü olarak değiştirdik. Transfer zararları kapatıldı. Transferden gelir elde edildi. 5 büyük lige satışlarla Avrupa’nın dikkatini çektik. Bizden gidenler de bizi en iyi şekilde temsil ederler

16:33 23 Mayıs 2024

‘TEK KURUŞ ALACAĞIM YOKTUR’

Fenerbahçe’den tek kuruş alacağım yoktur. Bunu daha evvel de söyledim. Aksini iddia eden şerefsizce yalan söylüyorlar. Bunu yazanlara değil, söyletenlere bakmak lazım.

16:31 23 Mayıs 2024

‘BATMAYA YAKIN GÖSTERİLİYORDUK!’

2018’de UEFA’nın yayınladığı raporda da bu durumu görüyoruz. Bu rapora göre, bütün Avrupa’daki kulüpleri kapsıyor. Bu rapora göre, Avrupa’da batmaya en yakın kulüp olarak Fenerbahçe gösteriliyor. Net borcun, geliri oranında Avrupa’nın en kötü ikinci kulübüydük. Avrupa’da ne kadar kulüp var? Birincil liglerinde aşağı yukarı 700 kulüp var. En kötü ikinci kulüptük net borcun gelire oranında.

Toplam yükümlülüklerimiz 612 Milyon euroyu bulmuştu. Bugün ise 29 Şubat rakamlarına göre, toplam yükümlülüklerimiz 307 Milyon euroya indi.

16:23 23 Mayıs 2024

‘NİYE ADAY OLDUĞUMU PAYLAŞACAĞIM’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım ile yarışacağı seçim öncesi konuşmasına şu sözlerle başladı: 

Bugün “Altı yıl boşa geçmiş” diyenler üzerine altı yılda olanları sizlerle paylaşacağım. Niye karar değiştirip aday olduğumu paylaşacağım. Görev süremiz boyunca çalışma arkadaşlarımla birlikte Fenerbahçe’nin geleceği açısından kritik öneme sahip, stratejik konularda ciddi başarılar elde ettiğimizi söyleyebilirim. Yaptığımız değerlendirmelerde başarı ve hatalarımızla yüzleştik.

Çok isteyip, emek verip, gecemizi gündüzümüze katıp yapamadıklarımız, hepsi önümüzde. Futbol yapılanmamızda özellikle ilk dönemimizde doğru yapmadığımız konular olmuştur. Transfer tercihleri ve kadro mühendisliğinde, hoca tercihlerinde bizi sorgulayabilirsiniz. Başarılarımızla da hatalarımızla da tamamıyla yüzleştik. Hedeflerimizin henüz amaçladığımız düzeye gelmediğinin farkındayız. Tüm süreci analiz ettik, karşıdan bir gözle kendimizi kritik ettik.

Geçmişten, süreçlerden çok şey öğrendik. Hiç olmadığı kadar tecrübe kazandık. Neler yapılması gerektiğini çok çok daha iyi görüyoruz. Fenerbahçe’ye bilerek isteyerek yanlışımız olmadı, olamaz da… En çok uğraştığımız, çaba sarf ettiğimiz, başarılı olduğumuz yer Fenerbahçe’nin mali yapısıdır.

16:19 23 Mayıs 2024

ALİ KOÇ’UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ BELLİ OLDU

Ali Koç’un genel kurulda 21 kişilik yönetim listesi belli oldu. Acun Ilıcalı da Ali Koç’un listesinde yer aldı. 

15:57 23 Mayıs 2024

F.BAHÇE’DE ALİ KOÇ AÇIKLAMALARDA BULUNUYOR

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 30-31 Mayıs’ta düzenlenecek Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesi açıklamalarda bulunuyor.

15:56 23 Mayıs 2024

FENERBAHÇE’DE GÜNDEM SEÇİM

Trendyol Süper Lig’de şampiyonluk umudunu son haftaya taşıyan Fenerbahçe, bir yandan da seçime odaklanmış durumda. 

Sarı-lacivertli kulüp, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın 30-31 Mayıs’ta, yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde ise 8-9 Haziran’da yapılacağını açıklamıştı.

Canlı Anlatım Özeti

 • ‘KONYA-G.SARAY MAÇI İÇİN ENDİŞEMİZ VAR’
 • TFF BAŞKANLIK SEÇİMİ
 • ‘ŞAMPİYON YAPMAYACAK GÜÇ ARIYORSA AYNAYA BAKSIN’
 • DERBİDE YAŞANANLAR
 • DURSUN ÖZBEK’E YANIT
 • AZİZ YILDIRIM’A TEPKİ
 • İSMAİL KARTAL VE MOURİNHO SORUSUNA YANIT
 • YENİ YÖNETİM LİSTESİ
 • ‘SELAHATTİN BAKİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM’
 • ‘AZİZ YILDIRIM’IN ÖZ GÜVENİ TAVAN YAPMIŞ’
 • ‘ŞAMPİYONLUK SÖZÜ VERMEME GEREK KALMAYACAK’
 • ‘ŞAMPİYON OLACAĞIZ’
 • ‘TESLİMİYET İFADESİ DEĞİLDİR’
 • ADAY OLMA NEDENİ
 • ‘ŞAMPİYONLUĞA UZANMA ŞANSIMIZ VARDI’
 • ‘FENERBAHÇE’NİN CAS’TA TEK BİR DAVASI YOK’
 • 500 BİN FORMA SATIŞI
 • ‘AVRUPA’NIN DİKKATİNİ ÇEKTİK’
 • ‘TEK KURUŞ ALACAĞIM YOKTUR’
 • ‘BATMAYA YAKIN GÖSTERİLİYORDUK!’
 • ‘NİYE ADAY OLDUĞUMU PAYLAŞACAĞIM’
 • ALİ KOÇ’UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ BELLİ OLDU
 • F.BAHÇE’DE ALİ KOÇ AÇIKLAMALARDA BULUNUYOR
 • FENERBAHÇE’DE GÜNDEM SEÇİM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir