Vivo’nun yeni modeli çok ses getirdi, bu kadar ince telefon, bu kadar büyük batarya, nasıl olabildi?

Vivo‘nun yeni ve bütçe dostu 5G telefonu Vivo T3x 5G, Hindistan’da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Telefonun tanıtımı öncesinde marka, cihazın öne çıkan özelliklerini yavaş yavaş paylaşıyor. Şimdiye kadar arka tasarımı, RAM ve depolama kapasitesi, renk seçenekleri, yonga seti ve fiyat aralığı gibi detaylar açıklandı. Telefonun en dikkat çekici özelliklerinden biri de 6,000mAh kapasiteli büyük bataryası oldu.

Bu batarya kapasitesiyle Vivo T3x 5G, Hindistan pazarında benzer fiyat kategorisinde yer alan Samsung Galaxy M15 5G ve Galaxy F15 5G modelleriyle rekabet edecek. Aynı zamanda yakında çıkacak olan Moto G64 modelinin de benzer büyüklükte bir bataryaya sahip olduğu ve 33W hızlı şarj desteğine sahip olduğu belirtiliyor. Samsung modelleri ise 25W hızlı şarj sunuyor. Vivo ise henüz T3x modelinin hızlı şarj özelliklerini açıklamadı fakat daha hızlı bir şarj çözümü sunabileceği üzerinde duruluyor.

Vivo’nun yeni modeli çok ses getirdi, bu kadar ince telefon, bu kadar büyük batarya, nasıl olabildi?

Vivo T3x 5G‘nin en büyük öne çıkan yanlarından biri de sadece 7.99mm kalınlığında olması. Bu özelliğiyle pazardaki en ince 6,000mAh bataryalı telefon olma unvanını elinde tutuyor. Cihazın yonga seti olarak Snapdragon 6 Gen 1 kullanılıyor. Ayrıca 8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi sunuluyor.

Telefon iki renk seçeneğiyle gelecek; Celestial Green (Göksel Yeşil) ve Crimson Bliss (Alkızıl Mutluluk) olarak piyasaya sürülecek. Vivo, bu telefonun 8GB+128GB modelini Hindistan’da 17,000 rupiden (yaklaşık 203 dolar) daha düşük bir fiyata sunacağını belirtiyor. Bu, telefonun farklı fiyat ve kapasite seçeneklerine sahip olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir