Yılın Otomobili Seçiminde Finalistler Belli! 7 Modelden Oluşan Heyecan Dolu Yarış Başlıyor!

Türkiye’de Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen “Yılın Otomobili” seçimi için heyecan dorukta! 28 aday arasından finale kalan 7 model belli oldu.

FİNALİSTLER AÇIKLANDI

BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ionıq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X ve Toyota C-HR, bu yılın “Yılın Otomobili” için yarışacak finalistler arasında yer alıyor.

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, organizasyonun sektörde büyük heyecan yarattığını vurgulayarak, “Yılın Otomobili” seçiminin her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir çekişmeye sahne olacağını ifade etti. Sandık, üyelerin değerli otomobiller arasında seçim yaparken zorlanacaklarını belirtti.

YENİ KATEGORİ: GELECEĞİN OTOMOTİVCİLERİ

Bu yıl özel ödüllerin yanı sıra “Geleceğin Otomotivcileri” kategorisi de dikkat çekiyor. Bu kategori, üniversite öğrencilerinin projelerinin değerlendirilmesiyle sektörün geleceğini temsil eden genç yeteneklere odaklanacak.

GEÇEN YILIN BİRİNCİSİ HATIRLANMALI

Geçtiğimiz yılın birincisi Nissan X-Trail, 3 bin 580 puan alarak zirveye çıkmıştı. Ayrıca, ödül töreninde Dacia Jogger “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü, BMW 7 serisi “Yılın İnovasyonu” ödülünü, Peugeot 408 ise “Yılın Tasarımı” ödülünü kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir